Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola Turnov - výstava kovářských prací studentů

Po delší výstavní odmlce Vás opět rádi přivítáme v prostorách ambitu při zahájení výstavy studentských prací Střední uměleckoprůmyslové školy v Turnově 9. 3. od 17.00 hodin.
Tato škola patří svým rokem založení mezi nejstarší umělecké školy v Čechách (1884). V současné době nabízí několik studijních oborů se zaměřením na plošné a plastické rytí kovů,  umělecké zámečnictví a kovářství, zlatnictví a stříbrnictví, broušení a rytí drahých kamenů a umělecké odlévání.
Velká část výstavy bude prezentovat práce studentů uměleckého kovářství a zámečnictví. Za pozornost stojí ale také ukázky litých objektů - bronzové drobné i rozměrnější plastiky, zlatnické a stříbrnické práce budoucích šperkařů, medaile a odznaky vytvořené žáky oboru plošného a plastického rytí kovů. Brusiči drahých kamenů předvedou drobné kamenné plastiky i různé výbrusy drahých kamenů. Výstavu doplní výtvarné grafické návrhy a ukázky malby z plenéru.
V rámci doprovodného programu nabídneme setkání s některými tvůrci v rámci Dne Země 21.4. Návštěvníci se zde seznámí s některými řemeslnými postupy a vlastnoručně si mohou zhotovit drobný výrobek nebo jen na vlastní oči shlédnout, jak se tvoří šperk, lije roztavený kov, opracovává drahý kámen a možná i něco navíc!
Výstava potrvá do 15. 5 2016