22. MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY

Pátek 30. 8. 2019, od 20.30 hodin

Před jeskyní na úpatí Skalického vrchu v obci Skalice u České Lípy

Napsali o nás:

https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/nocni-program-o-netopyrech-a-vrapencich-usporadali-badatele-ve-skalici-u-lipy-20190902.html

 

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se již po třiadvacáté přidala k „Mezinárodní noci pro netopýry“ s nočním přírodovědným programem o netopýrech a vrápencích České republiky.

Poslední prázdninový pátek 30. 8. 2019 pro Vás organizátoři této akce připravili různorodý a pestrý program. Vědomostní a tvůrčí stanoviště, ale také odborný a velmi působivý výklad ředitele a zoologa VMG Ing. Vitáčka, který návštěvníky seznámil s netopýry jako zajímavými živočichy, s jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě.

Vzdělávací akce je určená nejen pro odborníky, ale také pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Pro malé i velké návštěvníky bude jako každoročně připravena k volnému odběru řada tiskovin a informačních materiálů, tematické pohlednice nebo pamětní vstupenky.

Letošního třiadvacátého ročníku se zúčastnilo  92 návštěvníků z toho 28 dětí.

Realizace programu proběhne za jakéhokoliv počasí před jeskyní na úpatí Skalického vrchu v obci Skalice u České Lípy od 20.30 hodin.

Bližší informace u koordinátorky Ekoporadny Orsej – Veronika Ličaverová, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).

Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, za finančního přispění Libereckého kraje.