4 x 5 = dvacet

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě se po dvouměsíční pauze otevírá návštěvníkům a zahajuje novou výstavní sezónu. První vernisáž, jež proběhne ve středu 1. 3., představí fotografickou tvorbu Štěpána Kňákala. Výstava s názvem 4 × 5 = dvacet poukazuje na nesmrtelnost analogového fotografování a mnohé možnosti následné postprodukce.

Českolipský fotograf Štěpán Kňákal se ve své volné tvorbě věnuje fotografii, v posledních letech především fotografii analogové, a to jak jejímu klasickému zpracování, tak i digitální postprodukci. Výstavou v českolipském muzeu si klade za úkol ukázat, že analogová fotografie má i v dnešní digitální době pořád své pevné místo. „Výběr fotografií ukazuje, jak se dá s analogovou fotkou dále pracovat po jejím zdigitalizování a co všechno se z negativu díky digitalizaci dá dostat, “ doplňuje autor. Výstavním záměrem je prezentace pestrosti spojení analogového, klasického fotoaparátu a následné digitální úpravy.

Výstava bude ke zhlédnutí v galerii Chodba od 2. 3. do 1. 5. 2023. Komentované prohlídky s autorem jsou naplánované na sobotu 25. 3. od 15 hodin a sobotu 15. 4. od 16 hodin.

Během vernisáže, která proběhne ve středu 1. 3. od 17.30, bude výstava výjimečně doplněna o konkrétní fotografické aparáty, které Štěpán Kňákal při své tvorbě používá. Na jeden z nich, Polaroid, bude možné se nechat vyfotit přímo autorem.
Ve stejném duchu se ponese i ukončení výstavy v pondělí 1. 5. od 15 hodin.

Zveme Vás na komentované prohlídky s autorem:
25. března od 15 hodin
15. dubna od 16 hodin