Čemu se věří o Velikonocích?

Záznam celé přednášky si můžete přehrát ZDE

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, připravila k oslavě jarních dní online přednášku.
Tisíce let slaví lidstvo první jarní úplněk jakožto konec tíživé zimy a začátek nového vegetačního období. Nezřídka byl tento čas považován i za skutečný začátek nového roku. My ho však nazýváme podle velikých, nočních a hlavně náboženských událostí židů a křesťanů, událostí okolo veliké noci, zkrátka Velikonoce. Má však náboženský základ Velikonoc ještě dostatečnou spirituální sílu i v moderní době, nebo je to již postupně – spolu s církvemi – zanikající folklór? Přednáška se bude snažit podívat na fenomén Velikonoc očima moderní křesťanské spirituality, snad již dostatečně dospělé k oslovení současného světa.
Na tematickou přednášku „Čemu se věří o Velikonocích?" se můžete přihlásit ve středu 31. 3. 2021, od 10 hodin na linku: https://meet.google.com/abq-xrxc-tjj

Přednášet bude PaedDr. ICLic. Michal PODZIMEK, Th.D., Ph.D. z Katedry filosofie Technické univerzity v Liberci.

Akce je určena nejen pro žáky 2. stupně ZŠ, studenty SŠ a víceletých gymnázii, ale i široké veřejnosti.