Druhohory na Českolipsku a v Podještědí

V každém kameni se skrývá geologická minulost, kterou se vám pokusíme přiblížit v tematické výstavě Druhohory na Českolipsku a v Podještědí.

Naším záměrem je představit vám zkameněliny, které se podařilo najít od roku 2012 do současnosti v rámci paleontologických průzkumů muzea. Tyto průzkumy se soustředily na svrchnokřídové sedimenty, které se nachází kolem nás a jejichž staří lze na základě našich objevů odhadovat na cca 90 mil. let. Proto většina nálezů patří k velice vzácným a můžete se tak těšit na představení živočichů z dávného mořského dna a rostlin, které dnes rostou již jen v subtropických oblastech.
Díky práci odborných pracovníků muzea se regionální paleontologická sbírka rozrostla o několik stovek fosilních nálezů a bylo zdokumentováno okolo 30 nových lokalit. Od tajuplných schránek amonitů, loděnek až po drobné bezobratlé, napříč zoologickým systémem. To vám ukážeme naživo, originální fosilie, tak jak byly nalezeny v přírodě. Spolu s tím vám přiblížíme jak to v druhohorách vlastně vypadalo. Díky zkamenělinám se můžeme o tomto zaniklém světu dozvědět mnohé.

Vydejte se proto s námi na cestu časem, do dob, kdy se zde rozlévalo moře a sem tam byl nějaký ten malý ostrov.

15. 3. od 15 hodin - PŘEDNÁŠKA PRO PEDAGOGY ZŠ A SŠ
1. 4. od 14 hodin - PŘEDNÁŠKA PRO VEŘEJNOST
15. 3. - 14. 4. - VÝUKOVÝ PROGRAM PRO ŠKOLY CO VYPRÁVÍ AMONIT

Pro žáky 3.–5. třídy ZŠ, délka programu 90 minut, cena za žáka 60,- Kč