Ekologická soutěž – „Uč nás o přírodě“ - POUZE ONLINE!!!!

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě p. o. (VMG) společně se SZŠ a SOŠ Česká Lípa p. o. pořádají již 24. ročník ekologické soutěže žáků 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

V letošním roce čeká ekologickou soutěž velká změna. Je rozdělena do dvou kol. V prvním postupovém kole soutěžící tříčlenného družstva připraví environmentální program pro libovolný ročník 1. stupně ZŠ, který zrealizují na svých školách. Gymnaziální ročníky připraví environmentální program pro nižší ročník (primy) na svých školách. Výsledek své práce odevzdají ve formátu PDF do konce října 2021, a tím získají určitý počet bodů a umístění do druhého kola. Zahájení druhého, závěrečného kola pro postupující družstva proběhne ve středu 24. 11. 2021 od 8.00 v kapli Nejsvětější trojice (koncertní Biberova síň), stejně tak jako i závěr a vyhlášení vítězů ekologické soutěže. Stanoviště s odbornými kvízy na téma poznávání a ochrana živé a neživé přírody budou pro zúčastněné žáky připravena již tradiční formou, a to v ambitu Vlastivědného muzea a galerie.

Přihlášení žáků do soutěže a vypracovaný úkol zasílejte Mgr. Alexandře Šlegrové (slegrovaa@skolalipa.cz, 603 749 277).

Všem přihlášeným účastníkům přejeme hodně štěstí.