Jarní prázdniny v muzeu

Pro rodiny s dětmi jsme připravili od 24.2. do 3.3.2024 překvapení v podobě tvořivé dílny s medúzami v galerii Jídelna a také prázdninovou pátrací hru ve stálé expozici.

V galerii Jídelna si můžete prohlédnout cyklus obrazů Kamily Křížové „Svoboda pod hladinou“, ve kterém hlavní roli hrají medúzy a jejich různorodé formy. Inspirujte se těmito obrazy a zkuste s dětmi připravenou kreativní dílnu. Čeká na vás skládání obrázků s medúzami, kreativní omalovánky, grafomotorické obrázky a svoji vlastní medúzku si můžete také vyrobit z papíru.

Další aktivitou je pátrací hra ve stálé expozici našeho muzea, kde se pustíte do hledání odpovědí na 12 otázek. Plnění úkolů vám ulehčí plánek muzea, kde jsou jednotlivá zastavení zakreslena.

Když správně vyluštíte tajenku, tak se můžete těšit na truhlu s pokladem a odnést si domů nejen hezký pocit z bádání v muzeu, ale i malou odměnu.

Akce probíhá v muzeu po celé jarní prázdniny v běžné otevírací době (út-ne, 9-17h) a vstupné je dobrovolné!