Legendární country skupiny, které často vystupovaly a vystupují na Českolipsku, Legendární country, folkové a bluegrassové festivaly na Českolipsku

Výstava mapuje legendární country skupiny a festivaly na Českolipsku

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje, pořádá o letošních letních prázdninách, a to od 4. července až do 27. srpna, v Síni Josefa Maštálka dvě výstavy na téma country hudba. Vzájemně se doplňující výstavy – Legendární country skupiny, které často vystupovaly a vystupují na Českolipsku a Legendární country, folkové a bluegrassové festivaly na Českolipsku – přináší přehled žánrově vymezené umělecké aktivity na Českolipsku od 70. let 20. století až do současnosti.

Na výstavních panelech se návštěvník podrobněji seznámí jednak s hudebním životem skupin KTO a Waldemara Matušky, Rangers – Plavci a Fešáci, ale také s historií a případně současností festivalů Holanský kapr, Ronovské noty a Holanský pulec. „Texty jsou doplněny fotografiemi, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé,“ přibližuje Marek Hofman, muzejní etnograf a autor výstavy.  Výstavu doplňují a atmosféru dokreslují vystavené kroniky, plakáty, vstupenky a v neposlední řadě hudební nástroje.

4. 7. – 27. 8. 2023

Síň Josefa Maštálka