Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích

Vísecká rychta masopustem začíná novou sezónu

20. 1. 2024 10–16 hodin

Vísecká rychta v Kravařích

REPORTÁŽ ÚSTECKÉ TELEVIZE

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí nové sezóny. Letos bude Vísecká rychta, pobočka Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, hostit maškary v sobotu 20. ledna 2024 od 10 hodin dopoledne.

Masopustní veselí budou doprovázet řemeslníci s ukázkami své tvorby a tvůrčí dílničky. Na dvoře Vísecké rychty bude uvádět návštěvníky do dobré nálady muzika hrajících na akordeony. Domácí občerstvení zajistí vyhlášená kravařská hospoda U Doušů.

Porce zábavy by ovšem nebyla kompletní, kdyby se akce neúčastnili také spolek Souznění z České Lípy a paní Kučerová, aka Teta Perla, kteří se budou starat o zábavu v průběhu celého dne. Od 11:00 hodin je plánovaný masopustní průvod. Ve 13 hodin si připravila Teta Perla pro děti pohádku s názvem „O neučesaných vlasech“. Spolek Souznění se postará v 14:30 hodin o důležitý masopustní zvyk – vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla. Své stížnosti na zlovolnou basu mohou vznést i sami návštěvníci.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek, na který jsou všichni srdečně zváni. Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce je tedy jako obvykle vstup zdarma. Pro návštěvníky bude u vchodu na uvítanou připraven chléb se sádlem a pro děti koblihy.

Změna programu vyhrazena.