• Home
  • Slaměné odpoledne

Slaměné odpoledne

I letos pro vás připravujeme na zahradě Památníku K. H. Máchy v Doksech řemeslné odpoledne, kde se seznámíte a hlavně si vlastnoručně vyzkoušíte práci s nějakým tradičním materiálem.
Jak už název napovídá, letos bude v sobotu 15. července mít hlavní roli sláma.

Sláma má v našem životě nezastupitelné místo. Je využívána jako krmivo, biopalivo, může sloužit pro výrobu papíru, briket, slámek neboli brček. V minulosti sloužila i jako výplň do matrací – slamníků.
Zároveň je možno ji využít k výrobě ozdobných předmětů, ošatek, vánočních ozdob, košíků. Ze slámy se dají postavit celé domy a ve skanzenech si i dnes můžete prohlédnout doškové střechy.

Sláma je pro Spolek Souznění z České Lípy velmi oblíbený materiál a dokáže s ním úplné divy. Jejich sochy v životní velikosti, jejichž přípravě věnují mnoho hodin práce, si budete moci prohlédnout a naučíte se je vyrábět. V dalších dílničkách si vyrobíte slaměné ozdoby, oblíbené postavičky Dubánků a na památku se můžete zvěčnit ve fotokoutku.


Odpoledne zpestří ve 14 hodin veselá pohádka O Perníkové chaloupce v podání Klaunského divadla Jeníčka a Mařenky a nebude chybět občerstvení, třeba vafle na tyčce.

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty