• Home
  • Světový festival ptactva

Světový festival ptactva

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, p. o. Libereckého kraje a Ekoporadna Orsej si ve spolupráci s Českou společností ornitologickou dovolují pozvat všechny milovníky přírody na letošní Světový festival ptactva, který se koná v rámci muzejních Oslav Dne zvířat 1. 10. 2023. Podzimní festival je věnován ptačí migraci, která je v tomto období v plném proudu.

„Projdeme si okružní stezku vznikajícím ptačím parkem, během níž budeme pozorovat jak ptáky přímo v parku, tak především poslouchat ty, kteří budou protahovat nad našimi hlavami. Dále si povíme o novinkách a nadcházejících akcích, plánech a činnostech, které se v brzké době na Mnišských loukách uskuteční,“ říká správce Ptačího parku ornitolog Josef Rutterle.

Součástí festivalu bude i tradiční ukázka odchytu a kroužkování pěvců, doprovodný program pro děti, možnost odnést si některé ze zajímavých materiálů ČSO a nahlédnout do literatury týkající se migrace ptáků. Organizátoři také doporučují s sebou dalekohledy a hlavně vhodnou obuv na procházku mokřady.

V rámci Oslav Dne zvířat bude ptákům věnována i středa 4. 10., kdy v zahradě Vlastivědného muzea a galerie vystoupí sokolník Milan Straka se show, během níž budou k vidění i průlety orlů mezi diváky.

Školákům pak bude určena páteční přednáška Josefa Rutterleho, která se bude týkat jak Ptačího parku Mnišské louky, tak práce ornitologa obecně.

Bližší informace k jednotlivým dnům budou na webu muzea nebo k doptání na e-mailu ekoporadna@muzeumcl.cz nebo na tel. č. 774 825 089.

Vstupné je zdarma, akce je financována z prostředků Libereckého kraje.

Mgr. Kateřina Ledvinová
Ekoporadna ORSEJ

Logo

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, příspěvková organizace Libereckého kraje

Jak se k nám dostat

Kontakty