Život v druhohorním moři

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě, pořádají virtuální exkurze na Českodubsko a Hodkovicko. Vydejte se s námi za dalším poznáváním neživé přírody. Tentokrát se podíváme zpět do geologické minulosti, kdy se v oblasti mezi Českým Dubem a Hodkovicemi nad Mohelkou rozlévalo svrchnokřídové moře. Navštívíme několik paleontologicky zajímavých lokalit, které i v době pandemie poskytly pro sbírky našeho vlastivědného muzea spoustu nádherných fosilií. Společně se pokusíme si představit, jak vypadal život na dně moře. Jací prapodivní živočichové zde žili a v jaké podobě se nám zachovali. Kde je vůbec máme hledat? A jak to bylo s jejich vývojem do současnosti? Vyhynuli úplně, anebo některé vnímáme jako živoucí fosilie? Na vybraných ukázkách zkamenělin se pokusíme tyto otázky zodpovědět.

To, a mnohé další se dozvíte, když se s námi vydáte po stopách života v druhohorním moři,
ve čtvrtek 20. 5. od 18 hodin na linku: https://meet.google.com/bbw-gcuk-gaq

Provázet vás budou Veronika Ličaverová, DiS. a geolog Petr Mužák. Těšíme se na Vás!

Akci doporučujeme žákům ZŠ, studentům SŠ, VŠ a víceletých gymnázií i široké veřejnosti.