Zkameněliny z druhohorního moře

V této nelehké době, kdy není možné společně  vyrazit na geologické exkurze, přicházíme s možností virtuální procházky „Zkamenělinami z druhohorního moře“. Tato výstava představuje výsledky z paleontologického průzkumu v roce 2020 na Českodubsku, Hodkovicku a z části i Turnovsku.

Popisuje několik vybraných lokalit, kde bylo objeveno početné paleospolečenstvo druhohorních živočichů.  Pojďte se s námi vydat na cestu geologickou minulostí krajiny Podještědí a Turnovska, vrátit se s námi do dob, kdy se v širokém okolí rozlévalo moře.

Zdejší krajina nabízí celou řadu zajímavých míst, kde lze studovat geologii, paleontologii a hlavně sbírat zkameněliny. Vydejte se proto s námi cestou zapomenutých roklí a vyschlých potoků, o 90 milionů let nazpět.

SPUSTIT VÝSTAVU