Exponát měsíce - Střípky a střepy z produkce továrny Fischel

Exponát měsíce února, který si můžete prohlédnout ve vstupních prostorách muzea je zároveň pozvánkou na výstavu v Maštálkově výstavní síni Fischel – lesk a bída.

Uvidíte fotografie továrních výrobků a jejich fragmenty zachycené na skleněných destičkách. Vyobrazeny jsou zde typické židle, ale také další mobiliář, jako je vybavení kanceláře nebo nemocničního pokoje. Na papírových kartičkách si můžete prohlédnout další výrobky z produkce firmy.

Na fotografiích vidíte nálezový stav exponátů, které v troskách továrny krátce před její kompletní demolicí posbírali a uchovali archivář Michal Rádl a historik Tomáš Cidlina.

Výstavu můžete navštívit do 10. března.