Krajem svaté Zdislavy

Vladimír Štěpánský

375 stran
Cena: 990,- Kč

Reprezentativní publikace historika Ladislava Smejkala a fotografa Vladimíra Štěpánského, dlouholetých kolegů Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. V poslední knize uznávaného českolipského historika nahlédneme do minulosti kraje mezi Lužickými horami a Žitavskem. Regionem, který za života Zdislavy z Lemberka, patronky libereckého kraje, neznal hranice, a kterým se šířil věhlas této světice. Žitava, Ojvín, Marienthal, Jablonné v Podještědí, Mimoň, Ralsko, Nový Bor… to je jen malá ukázka míst, které autoři navštívili a každý po svém zachytili: Ladislav Smejkal perem historika a Vladimír Štěpánský fotografiemi hradů, zámků, klášterů, kostelů, poutních míst, zaniklých obchodních cest a dalších krás tohoto kraje.

375 stran, bohatě ilustrováno barevnými fotografiemi

Následující článek