S Komenským do komiksu aneb Únikovka s Amosem

Kniha vyšla v roce 2020 v nakladatelství Portál v návaznosti na výstavu Komenský v komiksu, která je do konce října k vidění v galerii Chodba ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.
autorka: Klára Smolíková
ilustrace: Lukáš Fibrich

144 stran

Cena: 340,- Kč

Na únikovou hru se Filipa těšila. Vybrala si ji na oslavu narozenin a ten nápad spolužáky nadchnul. Dokonce i Vavřinec, řečený Vávra, pozvání přijal. Nejsou ve třídě kdovíjaká parta. Ani učitelé u nich neučí rádi.
Filipa předem nezkoumala, proč se hra jmenuje Cesta z labyrintu. Vlastně jí bylo jedno, jakou únikovku si zahrají, pro všechny to byla premiéra. Dostat se z lodní kajuty ještě šlo, ale další místnosti jsou těžší a těžší a ne každá nápověda jim pomáhá. Hráči mají podezření, že se hra chová jako živá. Nebo se do ní tak zabrali?
Postupně parta zjišťuje, že kromě nalezení klíčů se jim s každou místností otevírají průhledy do života podivného muže v černém, který snad nikdy nespí a neustále má hlavu plnou plánů. Největší hádankou, jejíž rozluštění je klíčem k cestě ven, je totiž sám Jan Amos Komenský. Uniknou z jeho labyrintu?
Příběh Filipy a jejích spolužáků se odehrává během jediného dne stráveného únikovou hrou. Pátrání v jednotlivých místnostech však není završeno jen vyřešením hádanky a nalezením klíče, ale také komiksovým příběhem ze života Jana Amose Komenského.

30. října 2020 vyšla v nakladatelství Portál v návaznosti na výstavu Komenský v komiksu, která je do konce října k vidění v galerii Chodba ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Kniha získala ocenění Zlatá stuha za literární zpracování v kategorii literatura faktu pro děti a mládež.

ISBN: 978-80-262-1656-8
Počet stran: 144