Klášterní zahrada v areálu bývalého augustiniánského kláštera v České Lípě je z technických a klimatických důvodů dočasně uzavřena.

Stav zahrady neumožňuje bezpečný pohyb veřejnosti a proto jsme museli přistoupit k uzavření zahrady v souladu s platným návštěvním řádem.

Bezpečnost našich návštěvníků je pro nás zásadní prioritou.

O znovuotevření zahrady Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

Putování s vílou Orsejkou

Milé děti, v muzeu už se obléká víla Orsejka do své sukýnky z 12 orsejových lístků a v každé kapse pro vás má nachystané povídání, vyrábění, úkoly. Už brzy otevře první kapsičku a pozve vás na společné putování.

Výměna oken v muzeu

V rámci stavebního projektu: „Snížení energetické náročnosti sídla Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě zde jsou postupně měněna všechna okna a vnější dveře.
Všechny stálé expozice Vlastivědného muzea i výstavní prostory Galerie jsou proto bohužel v roce 2021 uzavřené.